SEVİMLİ YUMURCAK ANAOKULLARI

Özel Sevimli Yumurcak Anaokulları 1994 yılında kurulmuş ve 26 yıldır Milli ve Manevi Değerler Işığında 3-6 yaş grubu çocuklara eğitim veren köklü bir kurumdur . Şu an 3 şubemiz ile aktif olarak eğitimlerimize devam etmekteyiz.
Özel Sevimli Yumurcak Şişli Kreş ,
Özel Sevimli Yumurcak Şişli Anaokulu ,
Özel Sevimli Yumurcak Kağıthane 
Okullarımızda 
Çift Anadil İngilizce ,English Kids Akademi -
Değerler Eğitimi -Manevi eğitimler 
Robotik Kodlama 
Akıl Oyunları 
Gelişim Atölyeleri 
Mental Matematik 
Modern Dans, Jimnastik, bale klüp ve branş dersleri eğitimlerimiz vardır . 
 
Okul öncesi eğitimlerimiz Montessori, High Scope, Scamper, Gems ve Steam eğitim modellerinden oluşmaktadır .
Anasınıfı eğitimimiz klasik okul öncesi eğitimlerinden çok daha geniş bir yelpazede ,ileri matematik ve ileri okuma yazmadan oluşur  .
Anasınıfı öğrencilerimiz okullarımızdan yaşıtlarından bir adım önde mezun olurlar ve ilkokul eğitimlerine tam donanımlı üstün yetenek bilgi ve beceri ile başlarlar .
Patenti okullarımıza ait GÖR-YAP eğitim modeli ve 5GH eğitim modelimiz ile 26 yıldır sektörün öncü okullarından olmanın haklı gururunu taşımaktayız .
Okullarımız bahçe içerisinde ve müstakil binalarda güvenlik önlemleri alınmış ,yangın merdivenleri bulunan, korunaklı ve deprem yönetmenliğine uygun fiziki şartlara sahiptir . 
Okullarımıza kayıtlı her öğrencimize bir yıl boyunca 7-24 ücretsiz özel Psikolojik danışmanlık desteği verilmektedir. Çocuklarda görülen anksiyete bozuklukları, korkular, fobiler ,bağlanma sorunları ,kekemelik, artikülasyon ,dil gelişim bozuklukları tuvalet, alt ıslatma sorunları, ve  norogelişimsel ve yaygın gelişim bozuklukları otizim hiperaktivite dikkat eksikliği vb. yönelik her çocuğa özel oyun terapileri bilinçaltı testleri çeşitli gelişim değerlendirme ölçekleri uygulanmaktadır . Ebeveynler ile bire bir görüşmeler ile bilgilendirme raporlamalar ve yönlendirmeler ile önleyici psikolojik danışmanlık hizmetleri verilmektedir. 
 
Eğitici kadromuz, Okul Öncesi Ünüverste mezunu öğretmenlerden oluşmaktadır .
 
Bahçemiz çocuklarımızın koşup oynayabileceği kadar büyüktür, içerisinde sokak oyunlarını oynayabilecekleri alanlar ile football ve basketbol oynayabilecekleri alanlar mevcuttur . Çocuklarımız Ekoloji derslerimiz için organik sebze ve meyve yetiştirir , ceviz ağacı, üzüm bağı , ve çiçekler içerisinde toprak ve doğa ile iç içe yaşarlar.
Mecdiyeköy şubemizde 4-6 yaş öğrencilerimize ayrı bir binada eğitim verilmektedir . 2-3 yaş öğrencilerimiz için Özel şişli kreş okulumuzda yaş gelişim özelliklerine uygun metaryal ve oyunlar ile MONTESSORI ağırlıklı eğitimler verilmektedir . Kreş okulumuzda anneli oyun gruplarımız bulunmaktadır.
 
Yemek listemiz sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere 3 öğündür . Yemeklerimiz okullarımızda hijyen kurallarına uygun olarak pişirilmektedir . Yemeklerimizide katı yağ kullanılmamaktadır . Sabah kahvaltılarında organik çaylar ( ıhlamur, ada çayı, elma, portakal kurusu ,kuş burnu,  hibuskus ) verilmektedir . Çorbalarımız kemik ve tavuk suyu ile yapılmaktadır . Yoğurdumuzu her hafta okulumuza gelen taze inek sütü ile mayalarız . Sütlerimiz pastörize değil inek sütüdür. Salam sosis kullanılmamaktadır . Sularımız okullarımızdaki arıtma makinaları ile artılır, 6 ayda bir bakımları yapılır  ve filitreleri yenilenir .Kahvaltılarda çikolatalı ekmek yerine tahin pekmez verilir. Velilerimiz mutfağımızı istedikleri gibi ziyaret edebilir yiyecek ve içeceklerimizi kontrol edebilirler. Okullarımız şeffaf ilkeler ile hizmet vermektedir . Anne babalarımız okullarımızı randevu almadan istedikleri saat ve günde ziyaret edebilirler .