OYUN TERAPİLERİ

BİREYSEL OYUN TERAPİLERİ 
Okulumuzda Uzman Klinik Psikolog Esin Gözükırmızı eşliğinde çadırda oyun, müzik, kukla , masal terapileri ÜCRETSİZ olarak her öğrencimiz ile birlikte yapılır .
Çocukların yetişkinler gibi kendilerini ifade etmeleri kolay değildir. Oyun terapisi ile çocuklar kelimeleri kullanmak yerine oyun ve oyuncaklar aracılığıyla, kendini ifade edebilmeyi, günlük yaşamında baş edemediği problemleri çözebilmeyi ve olumsuz davranışlarını değiştirebilmeyi öğrenirler. 
Oyun terapilerimizin amacı çocuğun kendini duygusal olarak iyi hissetmesini sağlamanın yanısıra bilinçaltlarında saklı kalmış kaygı korku problem olup olmadığını anlamak ve normal gelişimlerini etkileyen duygusal, davranışsal ve psikolojik problemleri belirlemektir. Çocuklarda belirlenen problemli davranış düşünce veya duygu durum yerine daha olumlu davranışlar ve düşünceler geliştirmek için masal kukla çadır müzik terapileri bireysel olarak yapılır .
 
GRUP OYUN TERAPİLERİ 

Çocuklarımız özgür irade ve olumlu benlik algısı gelişimlerini desteklemek, grup içinde sosyalleşme, rol alma, aldığı rolü üstlenme ve yerine getirme, kendini iafede etme ,özgüven, korkularını yenme ,cesaret ve girişimcilik gibi birçok alanda gelişimlerini desteklemek için grup oyun terapileri her sınıfımızda yapılır .