DIŞAVURUMCU SANAT TERAPİLERİ

Çocuklar resim yapmayı severler çünkü kendilerini ifade etmenin en kolay yoludur resim yapmak
Çocuklar, içlerinde oluşan kaygılarının, resim yolu ile duygusal boşalımını sağlarlar . Çocukların yetişkinlere göre daha az kelime haznesi olduğundan, dışavurumcu sanat terapisinde duygularını ifade etmeleri, sözele göre daha kolaydır.
Okullarımızda çocuklarımızın sanat yoluyla kendilerini ifade etmeleri , korkularını üzüntülerini kaygılarını sanat terapisi yoluyla dışa vurmaları desteklenir . Hem isteklerini hem de dürtülerini korkmadan ortaya koyabilmenin rahatlığını yaşamaları için çeşitli sanat aktiviteleri yapılır. Dışavurumcu sanat terapilerimiz ile ,çocukların kendi içlerindeki duygularını sanat yoluyla dışa vurmaları sağlanır. 
Bu terapi yöntemlerimizde ; boyalar, kurdeleler, renkli kağıtlar gibi elle tutulur malzemeler kullanılır ve sanatın değişik dallarından faydalanılır . 
Okullarımızda bir yıl boyunca Her cuma günü Picasso sanat etkinlikleri ve sanat atölye çalışmaları yapılır .Picasso sanat etkinliklerimiz ve sanat atölye çalışmalarımız SANAT TERAPİ yöntemlerini içinde barındırır . Dışavurumcu Sanat terapileri okul psikoloğumuz tarafından desteklenir ve çocukların sağlıklı ruhsal gelişimini olumlu yönde katkı sağlar .